Boğaziçi Tıp Merkezi

»

Boğaziçi Estetik

»

Göğüs Estetiği


Paylaş

Göğüs Estetiği

Göğüs Estetiği tanımı Göğüs ve Çevresinde yapılabilecek cerrahi estetik ameliyatlar için genel bir tanım. Bu kapsamda üç adet ameliyat sıralanabilir.

Bunların dışında göğüs uçlarına yönelik bir takım göğüs estetiği ameliyatları, meme kanseri sonrasında alınan bir göğüsün yeniden yapılması gibi göğüs estetiği ameliyatları, hatta erkeklerde göğüslerin aşırı büyümesinin (buna jinekomasti deniyor) tedavisi için yapılan göğüs estetiği ameliyatları gibi bir kaç alt başlık daha sıralanabilir.

Bilgilerinizi Bırakın Biz Sizi Arayalım


Aşağıdaki form aracılığıyla bize e-posta gönderebilirsiniz. Lütfen işaretli alanları boş bırakmayınız. Size en kısa zamanda döneceğiz.

Adınız Soyadınız :

E-Posta Adresiniz :

Telefon Numaranız :

Aranmak İstediğiniz Saat Aralığı :

ile arası

Konu :

Varsa Notunuz :

Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatı genel anestezi ile hastane koşullarında ameliyathanede yapılır. Ameliyat süresi 1-1. 5 saat dir. Göğüsler kadının beden görünümde fiziği tamamlayan yapılardır. Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel ve kalça çevresi ölçümlerinde göğüs hacmi önemli bir yer tutar.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Estetik göğüs dikleştirme ameliyatında, sarkık haldeki göğüs dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri çıkartılır. Göğüs başı olması gereken yere getirtilir. Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında, ameliyathanede yapılır. 1,5-2 saat sürer.

Göğüs Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Meme protezi süt kanallarına zarar veriri mi ?, Meme protezi kanseri tetikler mi ?, Meme protezi değiştirilmeli midir?, Meme Büyütme operasyonu sonrası sıkıntılı mıdır ?, Meme Küçültme operasyonundn sonra iz kalır mı ?, Meme Küçültme operasyonu emzirmeyi engeller mi ?, Meme Küçültme operasyonu sonrasında ki süreçte neler yaşanır ?, Meme Dikleştirme operasyonu ne zaman yapılmalıdır ?, Meme Dikleştirme operasyonu kalıcı mıdır ?, Doğumdan ne kadar süre sonra ameliyat olabilirim ?

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Estetik göğüs küçültme ameliyatı, kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan kozmetik ameliyatlardan biri gibi gözükmekle birlikte aslında estetik değil rekonstrüktif bir ameliyattır. İriliğe bağlı sarkık bir göğüs, kadında sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir, kamburluğa yol açabilir.


Anahtar Kelimeler : göğüs, estetiği, ameliyatları, sıralanabilir, yapılan, kapsamda, ameliyat, bunların, dışında, tanım, genel, cerrahi, estetik, ameliyatlar, yapılabilecek, çevresinde, tanımı, uçlarına, yönelik, tedavisi

Paylaş

Güncelleme : 01.09.2012 Web Yazılımcı : Erol Kansız (Tel : 0212 236 51 60)


Açıklama